Dystrybutor na wodę

01.07.2020

W ramach dobrych praktyk postanowiliśmy zrezygnować z udostępniania naszym Gościom wody w plastikowych butelkach. Powróciliśmy do szklanych butelek popularnych w Polsce jeszcze kilkanaście lat temu, a wypartych przez lekkie, plastikowe odpowiedniki. Przy wejściu głównym do Kielczanki, tuż obok recepcji nasi Goście zobaczą dystrybutor z filtrem na zimną wodę, z którego w każdej chwili będą mogli skorzystać. Urządzenie pozwoli napełnić własną butelkę, a w przypadku jej braku – butelkę szklaną z naszym logo o pojemności 1 L. Wodę w plastikowych butelkach (PET), którą Goście zawsze otrzymują w ramach rezerwacji pokoju, również zastąpiliśmy wodą w butelkach ze szkła.

Decyzja o wprowadzeniu szklanych opakowań była prosta. Naszym celem było uwolnienie Gości od myśli o groźnym bisfenolu i innych szkodliwych substancjach, które przecież nie są obojętne dla ludzkiego organizmu, a które mogą znajdować się w plastikowych opakowaniach. Kolejny aspekt to troska o naszą planetę. Dom mamy tylko jeden i powinniśmy o niego dbać. Nie chcieliśmy dłużej dokładać swojej cegiełki do degradacji środowiska. Jednorazowe plastikowe butelki, choć tańsze w produkcji i lżejsze od szklanych, po spożyciu wody trafiały na piętrzący się stos plastiku. Życie śmieci jest bardzo długie, nawet jeżeli są one prawidłowo składowane. Taka butelka może rozkładać się, o zgrozo, nawet 1000 lat. Szkło można wykorzystać wielokrotnie, a gdy się stłucze – wrzucić do odpowiedniego pojemnika, by mogło zostać wykorzystane do produkcji nowych butelek.

Naszym Gościom odpowiada takie rozwiązanie. Jeśli potrzebują małej, mobilnej butelki, którą wrzucą do torby lub plecaka, mogą skorzystać z własnej lub tej, którą oferujemy w naszym Ośrodku. Będąc na terenie Kielczanki mogą napełniać wodą nasze szklane butelki tak często, jak będą potrzebować.