Hotel ze zdrową kuchnią w Kołobrzegu

27.05.2022

Nie od dziś wiadomo, że dieta bogata w odpowiednie składniki, między innymi w witaminy, minerały czy białka, ma ogromny wpływ na to, jak będzie funkcjonował nasz organizm. Nie bez powodu istnieje powiedzenie, że jesteśmy tym, co jemy. Dieta ma wpływ na dosłownie wszystko – jak się czujemy, jaką masę ciała będziemy utrzymywać, jaki stan zdrowia obecnie mamy, dlatego warto, nawet podczas wyjazdu, zwracać uwagę na produkty, które spożywamy. Przy wyborze ośrodka wypoczynkowego, zorientuj się, jak wygląda kuchnia w danym miejscu.

Hotel Kielczanka kładzie nacisk na jakość żywienia, ponieważ wiemy, jak istotne znaczenie ma ona w codziennym życiu, a szczególnie podczas rehabilitacji.

Rehabilitacja, a dieta bogata w odpowiednie składniki

Ośrodek wypoczynkowy Kielczanka prowadzi turnusy rehabilitacyjne, które mają na celu poprawę jakości zdrowia naszych gości. Jednak poza ukierunkowanymi ćwiczeniami, różnorakimi masażami, równie ważne są posiłki, jakie pacjent spożywa. Dlaczego?

Aby tkanki mogły się regenerować, potrzebne im są niezbędne składniki, które przyspieszą jej proces. Kluczowa będzie odpowiednia ilość białka, wapnia i witaminy D. Wszystkie z nich są konieczne do prawidłowego funkcjonowania układu kostno-stawowego.

Jesteśmy świadomi tego, że aby rehabilitacja przebiegała prawidłowo, konieczna jest zdrowa dieta, dlatego w ofercie mamy pełen pakiet żywienia, który obejmuje śniadanie, obiad i kolację w formie szwedzkiego stołu. Zdrowe przekąski i dania zrobione tylko i wyłącznie z jakościowych składników sprawiają, że wakacje okraszone nadmorskim klimatem kojarzą się z przyjemnie spędzonym czasem, wolnym od stresu.

Ilość też jest ważna

Nawet spożywając wyłącznie zdrowe produkty, które są bogate we wszelkie witaminy i minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, można przesadzić. Jedząc zbyt dużo, nieważne czego, przekraczając swoje zero kaloryczne, waga będzie rosnąć. Jest to niezwykle ważny aspekt, na który warto zwrócić uwagę podczas rehabilitacji, gdyż otyłość obciąża stawy, co prowadzi do ich dalszej degradacji. Leczenie stawów warto rozpocząć od unormowania swojej masy ciała.

Zdrowe produkty charakteryzują się tym, że mają wysoki indeks sytości, co oznacza, że mimo wysokiej objętości, mają mało kalorii. Dlatego, zamiast wieczorem zjeść tabliczkę czekolady, warto sięgnąć po owoce, które mają po prostu mniej kalorii. W hotelu Kielczanka mamy świeże owoce, które będą zdecydowanie lepszą przekąską, niż tabliczka czekolady, która zawiera aż 500 kcal.

Balans

Warto pamiętać, że w każdym aspekcie swojego życia, nawet diecie, trzeba zachować balans. 80% diety powinna składać się ze zdrowych produktów, reszta kalorii może być dostarczana w inny sposób. We wakacje często ten pułap procentowy się zmienia, jednak aby nie przytyć, wystarczy nie przekraczać swojego zera kalorycznego.

Nasze kuchnia sprawi, że pokochasz zdrową żywność i uświadomimy ci, że zdrowa dieta to nie tylko brokuły i sałatki. Wiele dań, zwłaszcza z morskiej kuchni dostarcza wiele wartościowych składników odżywczych, a przygotowane są na rozmaite sposoby.