Najlepsze szlaki na piesze wycieczki w Kołobrzegu

09.02.2023

Dla turystów kochających piesze wycieczki Kołobrzeg okaże się miastem spełniającym oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających podróżników. Poza spacerowaniem wzdłuż promenady, odwiedzaniem różnorakich zabytków i wylegiwaniem się na plaży, warto zainteresować się szlakami pieszymi. Spacer ścieżką dla pieszych, grupowy lub nie, umożliwia zobaczenie pięknych krajobrazów nadmorskiego klimatu. Uniwersalny sposób na spędzanie czasu podczas urlopu nie jest kosztowny, a dodatkowo łączy przyjemne z pożytecznym – aktywność fizyczna połączoną ze zwiedzaniem.

O czym pamiętać przy wyborze szlaku pieszego w Kołobrzegu?

Decydując się na spacer po szlaku pieszym, oceń, jaką kondycję masz Ty i Twoi towarzysze wycieczki. Mierz siły na zamiary, zbyt trudna trasa może okazać się wyzwaniem przewyższającym Twoje możliwości. Nieukończenie szlaku spowoduje frustrację mogącą odbić się negatywnie na pozostałą część wypoczynku. Wybierz trasę dostosowaną do swoich możliwości.

Szlaki piesze Kołobrzeg

Szlak im. Jana Frankowskiego

Szlak oznaczono kolorem zielonym. Przebiega wzdłuż linii brzegu, jest jednym z najkrótszych szlaków turystycznych w województwie zachodniopomorskim.

Dystans: 5,6 km

Stopień trudności: Łatwy

Atrakcje: Latarnia morska, bindaż grabowy, Regionalne Centrum Kultury.

Szlak Solny

Szlak oznaczono kolorem czerwonym, a jego całkowita długość wynosi 152 km. Powstał na bazie średniowiecznego traktatu handlowego biegnącego znad morza na południe kraju.

Dystans:  5,9 km

Stopień trudności: Łatwy

Atrakcje: Baszta Lontowa, Budzistowo

Twierdza Kołobrzeg – Miejski Szlak Fortyfikacji

Trasa rozpoczynająca się od kołobrzeskiego ratuszu, a kończąca na zwiedzaniu Muzeum Oręża Polskiego. Podczas spaceru mijamy  wszystkie obiekty fortyfikacyjne.

Dystans: 13,4 km

Stopień trudności: Średni

Atrakcje: latarnia morska, pobliskie restauracje, Reduta Solna