Pobyt nad morzem – idealny sposób na poprawę zdrowia

04.11.2021

Wyjazd nad morze, to nie tylko korzyści płynące z urokliwego klimatu plaż oraz różnorakich atrakcji. To przede wszystkim świetny sposób na poprawę swojego zdrowia oraz samopoczucia. Jakie czynniki wpływają pozytywnie na nasz organizm?

Jod

Spacerując po plaży, świadomie lub nie, wdychając powietrze, dostarczamy jod, który pozytywnie wpływa na układ odpornościowy. Wiele osób ma niedobór tego pierwiastku, zatem warto eksponować się na jego prozdrowotne właściwości.

Nie można zapomnieć także o witaminie D3, którą dostarczamy do organizmu, wystawiając się na promienie słoneczne. Witamina D3  odgrywa dużą rolę w naszym ciele, dlatego jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania.

Miejsce wypoczynku

Poza prozdrowotnym działaniem morskiego powietrza warto wybrać odpowiedni ośrodek wypoczynkowy, który poprawi komfort pobytu nad morzem. Prywatne sanatorium Kielczanka zapewni Ci wiele korzyści, które poprawią twoje samopoczucie oraz stan zdrowia. Ogromna ilość zabiegów fizjoterapeutycznych oraz masaży rozluźnią napięte mięśnie i wprawią Cię w stan relaksacyjny.

Przytulna atmosfera w kameralnym miejscu zapewni Ci spokój, którego potrzebujesz podczas swojego urlopu. Wybierając się u nas na turnus rehabilitacyjny, możesz skorzystać także z wielu innych dogodności, takich jak sala fitness, opieka pielęgniarska, zdrowe i zbilansowane posiłki i wiele innych.

Pobyt nad morzem jest świetnym sposobem na poprawę stanu zdrowia. Warto pamiętać, że aby wyjazd ten miał właściwości prozdrowotne, musi on trwać około 2 tygodni. Jest to czas, który pozwoli na pełne wykorzystanie mikroklimatu Morza Bałtyckiego, a także na odstresowanie się od obowiązków, które przytłaczają na co dzień. Kończąc pobyt w Kielczance, do domu wrócisz pełen sił i zmotywowany do działania!