Promenada w Kołobrzegu

23.09.2022

Promenada w Kołobrzegu to jeden z najjaśniejszych punktów miasta. Nazywana również bulwarem Jana Szymańskiego ma długość 500 metrów i rozpościera się od mola aż po latarnię morską. Deptak wybudowano w 1994 roku, ponieważ poprzednia promenada została uszkodzona na wskutek bałtyckiego sztormu. Konstrukcja została wykonana z żelbetonu i wspierana jest barierkami na wypadek kolejnych sztormów.

Historia słynnego deptaka

Promenada w Kołobrzegu powinna być obowiązkowym punktem każdego turysty, który ma zamiar wybrać się w podróż nad morze. Deptak tętniący życiem, oblegany jest przez wielu zwiedzających nie bez powodu – poza pięknymi widokami na polskie morze, wzdłuż promenady kołobrzeskiej znajduje się wiele restauracji i kawiarni, które zachwycą cię swoim urokiem i ofertą dań.

Miejsca noclegowe

Jako że kołobrzeski deptak to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów nadmorskiego kurortu, nic dziwnego, iż nieopodal znajduje się wiele miejsc noclegowych. Ośrodek wypoczynkowy Kielczanka jest w odległości zaledwie 100 m od morza, a także ma dostęp do takich atrakcji jak Muzem 6D, Kino 8D.

Hotel Kielczanka poza lokalizacją, która umożliwia szybki dostęp do każdej atrakcji, zachęca także bogatą ofertą, która zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę. Pełen pakiet żywienia w formie szwedzkiego stołu (śniadanie, obiad, kolacja), przytulne pokoje z pełnym wyposażeniem (czajnik, telewizor, łazienka z prysznicem) sprawi, że twój wyjazd będzie przebiegał w przyjemnych i komfortowych dla ciebie warunkach. W obiekcie panuje względny spokój, a personel niezmienny od lat sprawi, że poczujesz się jak we własnym domu. Sprawdź ofertę Kielczanki i wybierz tę spełniającą twoje oczekiwania.