Prywatne sanatoria w Kołobrzegu

11.03.2022

Sanatoria cieszą się popularnością zazwyczaj wśród osób starszych. Powodem tego jest nic innego, jak możliwość szybkiego powrotu do zdrowia. Sanatorium ma cele uzdrowiskowe, pobyt w nim zalecany jest przede wszystkim po przebytych chorobach, dla osób borykających się ze schorzeniami przewlekłymi, a także dla próbujących zwalczyć problemy kostno-stawowe.

Jeżeli zdecydowałeś się na wyjazd do sanatorium, pewnie zastanawiasz się, jak podejść do tematu. Istnieje bowiem wiele czynników, które mogą wpłynąć na ostateczny wybór obiektu rehabilitacyjnego. Sanatorium refundowane z NFZ czy prywatny ośrodek? Nad morzem czy w górach? Co wybrać?

Długi czas oczekiwania

Refundowany pobyt w sanatorium brzmi bardzo interesująco. Jednak poza korzyściami związanymi z pokryciem kosztu wyjazdu, warto zwrócić uwagę na poważną wadę tego sposobu, jakim jest długi czas oczekiwania.

Jak wygląda proces kwalifikacji na refundowany pobyt w sanatorium?

W pierwszej kolejności pacjent musi otrzymać skierowanie od lekarza NFZ. Kolejnym krokiem jest przekazanie wniosku do odpowiedniego oddziału wojewódzkiego NFZ. Po okresie oczekiwania na rozpatrzenie wniosku, który zazwyczaj trwa kilka tygodni, jeżeli pacjent zostanie zakwalifikowany, otrzyma on informację o dacie wyjazdu. Na taki turnus czas wyczekiwania może wynieść nawet 2 lata.

Alternatywne rozwiązanie

Kolejnym sposobem na pobyt w sanatorium będzie wybranie prywatnego ośrodka wypoczynkowego. Nie musisz oczekiwać na rozpatrzenie wniosku przez NFZ, dzięki czemu z turnusu skorzystasz dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

Argumentem przemawiającym za wyborem prywatnego sanatorium będzie także możliwość wyboru miejsca pobytu. To chyba jedna z najważniejszych zalet, gdyż masz wtedy pewność, że wybierzesz ośrodek, który najlepiej spełni twoje oczekiwania.

Uzdrowiskowy klimat nad morzem

Warto zdecydować się na wyjazd do Kołobrzegu, gdyż to miasto ma wiele walorów uzdrowiskowych. Powietrze jest czyste, a także zawiera wiele prozdrowotnych pierwiastków, takich jak jod, które pozytywnie wpływają na nasz układ oddechowy. Pobyty nad morzem zaleca się szczególnie osobom, które borykają się z astmą.

Poza wyborem miejscowości, do której zamierzasz wyjechać, trzeba również zastanowić się nad ośrodkiem, który ma zapewnić komfort podczas wyjazdu. Prywatne sanatorium Kielczanka oferuje wiele atrakcji, które sprawią, że faktycznie odpoczniesz podczas pobytu nad morzem i będziesz chciał wracać częściej.

Znajdujemy się blisko 100 m od morza, dzięki czemu na plażę możesz wyjść dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Kameralna atmosfera oraz profesjonalny personel, który jest niezmienny od lat, sprawi, że poczujesz się u nas jak w domu.

Na nasze zdrowie ma wpływ wiele czynników, jednak jednym z najważniejszym jest odpowiednio zbilansowana dieta. W Kielczance dbamy o to, aby potrawy, które są przez nas przygotowywane, były z jakościowych składników, bez zbędnych dodatków. Kuchnia morska sprawia, że nasze dania są pyszne, a zarazem posiadają wystarczającą ilość witamin i minerałów, które musimy dostarczać do naszego organizmu.

Uważamy, że nie ma sensu oczekiwać w kolejce na NFZ do sanatorium, gdyż po długim wyczekiwaniu może okazać się, że miejsce, które zostało nam przyznane, kompletnie nie spełni twoich oczekiwań. Podejmując decyzję samemu, masz pewność, że wybierasz odpowiedni termin dla ciebie, a także miejsce, które ma ogromny wpływ na ostateczną ocenę wyjazdu.