Rodzinne wakacje nad morzem: jak wypoczywać bez stresu?

27.07.2022

Wszyscy odliczamy dni do pełni lata, kiedy gwar miasta zastępuje szum fal, niebo jest idealnie błękitne, a dzieci w pełnym skupieniu budują zamki ze złocistego piasku. To wyobrażenie perfekcyjnych wakacji z reguły rujnuje już stres związany z planowaniem, pakowaniem walizek i niedogodnościami podróży, ale znamy sposoby, dzięki którym pobyt z dziećmi nad morzem może być relaksującym przeżyciem również dla rodziców.

 

Po pierwsze lokalizacja

Biały domek zagubiony wśród wydm i turzyc, niczym kadr ze skandynawskiego filmu, w pierwszej chwili wydaje się doskonałym miejscem na wspólny wypoczynek. I z całą pewnością takim właśnie jest – dla dorosłych. Dzieci mają jednak to do siebie, że szybko się nudzą, a liczba różnorodnych bodźców wśród nadmorskiej głuszy jest zbiorem, który są w stanie zaskakującą wyczerpać.

 

Lepszą lokalizacją do spędzenia rodzinnych wakacji nad morzem będzie miasto, w którym mnogość atrakcji w sezonie letnim jest niemal nieograniczona, przemieszczanie się między nimi nie wymaga planowania z dużym wyprzedzeniem i można pozwolić sobie na dużą spontaniczność. Większa jednostka osadnicza to również gwarancja pełnego dostępu do wszelkich usług, w tym pomocy medycznej.

 

Idealnym wyborem wydaje się świetnie skomunikowany Kołobrzeg, który wyżej wymienione cechy łączy z uzdrowiskowym charakterem miasta. Dzięki niemu od zgiełku i skwaru w każdej chwili uciec można na zacienioną promenadę czy do ciągnącego się wzdłuż linii brzegowej parku.

 

Po drugie przestrzeń

Jak jednak połączyć wyobrażenie zacisznego miejsca odosobnienia z tętniącym życiem nadmorskim kurortem? Okazuje się, że to możliwe! Kielczanka w Kołobrzegu posiada zlokalizowany tuż przy głównym obiekcie wolnostojący domek, który przylega bezpośrednio do głównej miejskiej promenady. Powierzchnia 60 m2, dwie odrębne sypialnie i salon z aneksem kuchennym stanowią gwarancję, że 4-osobowa rodzina komfortowo spędzi w nim czas nawet w dłużące się, deszczowe dni. Prywatny ogródek pozwala zaś ukryć się w przyjemnym cieniu w najgorętsze godziny, dzieciom stwarza bezpieczną przestrzeń do zabaw, a dorosłym daje możliwość spędzania długich wieczorów przy grillu.

 

Po trzecie atrakcje dla wszystkich

Bezpośrednie sąsiedztwo dużego ośrodka jak Kielczanka to dodatkowy atut, dzięki któremu wybór prywatności i niezależności nie wyklucza korzystania z licznych udogodnień, jakie często oferują tego typu obiekty.

 

Przy rezerwacji pobytu w “domku” różnorodne śniadanie w formie bufetu szwedzkiego otrzymuje się w cenie, a rozbudowana baza zabiegowa sprawia, że nawet przy okazji rodzinnych wakacji zadbać można o relaks, zdrowie i urodę. Goście Kielczanki mają również dostęp do sali fitness, kijków do nordic walking i wypożyczalni rowerów, co wyjątkowo cenią sobie osoby preferujące aktywne formy spędzania czasu.

 

Na doskonałej lokalizacji Kielczanki korzystają również dzieci, z którymi w każdej chwili wybrać się można na plażę (najbliższe wejście oddalone jest tylko o X metrów!), rekonesans ustawionych przy promenadzie straganów czy do jednej z dedykowanych najmłodszym atrakcji. Polecamy Muzeum 6D - Maszoperię, Ukrytą Krainę i Miasto Myszy.