Sposób na alergię - jesienne jodowanie w Kielczance

19.11.2019

Ilu Państwo znacie zdobywców Korony Ziemi albo tych, którzy mogą powiedzieć "ocean to pikuś", bo niejeden bezmiar wód przepłynęli? Ilu znacie maratończyków, triathlonistów i osób, które przez 365 dni w roku cieszą się nienagannym zdrowiem? Ilu spośród Waszych znajomych zdrowo się odżywia, nie łapie zadyszki, wchodząc na 4 piętro, wystarczająco się wysypia i nie narzeka na stres?

A ilu znacie alergików?

Być może z jednym z nich mieszkacie? Być może sami zmagacie się z alergią?

– A psik.      

– Na zdrowie.

Coraz więcej osób w Polsce, w tym również dzieci skarży się na dolegliwości ze strony układu oddechowego. Kurz, roztocza, sierść zwierząt, a do tego pyłki roślin i zarodniki grzybów unoszące się w powietrzu powodują obrzęk śluzówki dróg oddechowych, kichanie, nieżyt nosa, a także szereg innych objawów, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Istnieje jednak sposób, by dokuczliwą alergię nieco złagodzić. Jest nim pobyt nad morzem.

WYJAZD DLA ZDROWIA

Większość miłośników wakacji nad polskim morzem przyjeżdża do Kołobrzegu w lecie. To zrozumiałe – plaża, słońce, morskie kąpiele – któż, by się nie skusił? Jednak jesienny i zimowy urlop w tym pięknym kurorcie również ma wiele zalet. Największą z nich jest jod – cenny pierwiastek, którym natura hojnie obdarowała północną część Polski.

"Górale mają swoje jodłowanie, my, ludzie znad morza zapraszamy na Jesienne Jodowanie". Podczas swojego pobytu w Kielczance (7 lub 14 dni do wyboru) spędzicie Państwo wspaniałe chwile, łącząc walory zdrowotne z wypoczynkiem i świetną zabawą. O przytulny nastrój i komfortowe warunki pobytu dbamy, oferując Państwu przestronne pokoje z dostępem do internetu i smakołyki, które rozpieszczają podniebienie. Prócz tego w pakiecie Jesiennego Jodowania gwarantujemy opiekę lekarską i pielęgniarską oraz szereg zabiegów o charakterze zdrowotno-relaksacyjnym, w tym masaże klasyczne i specjalnymi urządzeniami, kąpiele oraz od 7 do 14 dodatkowych zabiegów do wyboru w ramach całego pobytu. 

TALASOTERAPIA – DARMOWA TERAPIA DLA ALERGIKÓW

Zanim liście opadną z drzew i pierwsze przymrozki oszronią ziemię pod stopami, warto pomyśleć o naturalnym zastrzyku dobrej energii i prewencyjnie wybrać się nad morze. Wypoczynek nad Bałtykiem można potraktować jako profilaktykę zdrowotną lub jako formę wspomagającą leczenie schorzeń układu oddechowego np. alergii za pomocą talasoterapii.

Choć brzmi tajemniczo talasoterapia to nic innego, jak darmowa forma terapii, która czerpie z dobrodziejstwa nadmorskiego klimatu. Jednym z czynników leczniczych wykorzystywanych w talasoterapii jest morski aerozol występujący w linii brzegowej Bałtyku. Aerozol ten, zwany również solankowym powstaje w wyniku uderzania fal morskich o brzeg. Mgiełka unosząca się przy brzegu przypominająca tę, która wytwarza się podczas nebulizacji to właśnie aerozol bogaty w wapń, potas, magnez, brom i niezwykle cenny jod.

Koktajl takich składników mineralnych dobroczynnie wpływa na zdrowie.  Morskie powietrze warto zatem wdychać zupełnie bezwiednie, nie skupiając się na oddychaniu, jak również praktykując ćwiczenia oddechowe, które jeszcze lepiej dotleniają i relaksują. Na osoby z alergiami wziewnymi jod i towarzyszące mu pierwiastki działają jak lekarstwo, które nawilża gardło, usprawnia odkrztuszenie zalegającej wydzieliny, ułatwia oddychanie, łagodzi nieżyt nosa, wspomaga leczenie astmy oraz stanów zapalnych oskrzeli i zatok. Samo zaś przebywanie nad morzem  mobilizuje mechanizmy obronne organizmu do walki z chorobą, która pewnie już czeka na słabszy moment, by zaatakować.

Zachęcamy Państwa do codziennych spacerów nad morzem. Nie ma znaczenia, jaką formę wybierzecie – jogging, niespieszną przechadzkę czy energiczny marsz z kijkami nordic walking, które w ramach pakietu Jesienne Jodowanie możecie bezpłatnie wypożyczyć w Kielczance, wszystkie będą wyprawą po zdrowie.

JESIEŃ I ZIMA – DOBRY CZAS NA URLOP NAD MORZEM

Kołobrzeg warto odwiedzić przynajmniej raz w roku. Jeśli jednak macie Państwo możliwości, zapraszamy częściej. O każdej porze roku ugościmy Was w Kielczance z ogromną przyjemnością.

Zwykle największą liczbę turystów Uzdrowisko odnotowuje latem, jednak jesień i zima to równie dobry czas, by odpocząć i podreperować zdrowie w pięknych okolicznościach nadbałtyckiej przyrody. Wysoka wilgotność powietrza w tym czasie, duże nasycenie tlenem i jodem działają detoksykująco na organizm. Taka klimatoterapia szczególnie polecana jest mieszkańcom Polski centralnej i południowej, gdzie stężenie jodu jest zdecydowanie niższe niż nad Bałtykiem, a zawartość szkodliwych substancji w powietrzu często tak wysoka, że trzeba bić na alarm.

Pobyt w Kołobrzegu to coś więcej niż zmiana otoczenia. To wakacyjny luz typowy dla nadmorskich kurortów i przede wszystkim klimat o dobroczynnym działaniu na zdrowie. Zdarza się, że kuracjusze już po 2 tygodniach pobytu w Kołobrzegu zauważają zmiany w poprawie stanu zdrowia. Kilkanaście dni to optymalny czas na odpowiedź immunologiczną organizmu i oczyszczenie płuc podtrutych smogiem, który niestety wisi chmurą dymu i spalin nad wieloma miastami. W miejscowościach nadmorskich takich jak Kołobrzeg jod utrzymuje się przez cały rok, jednak jesienią i zimą jest go najwięcej i to wtedy najlepiej wybrać się na plażę. Jeszcze większe korzyści odniesiecie Państwo, spacerując w czasie wietrznej pogody. Im morze bardziej wzburzone, im silniejszy wiatr, tym  unosząca się w powietrzu morska bryza  bardziej esencjonalna w  dobroczynne pierwiastki.

JESIENNE JODOWANIE W KIELCZANCE DLA ZDROWIA I URODY

Korzyści z pobytu nad morzem jest tak wiele, że warto rozważyć krótką przerwę od nauki i pracy na przełomie roku, szczególnie wtedy, gdy za oknem szaro i zimno, a alergia i brak energii stale dają o sobie znać.

Jako obiekt o charakterze uzdrowiskowym Kielczanka wspomaga swoich Gości w regenerowaniu organizmu, oferując szereg zabiegów w profesjonalnych gabinetach.

W ramach pakietu Jesienne Jodowanie oferujemy Państwu kąpiele perełkowe, kwasowęglowe, borowinowe, solankowe lub z aromatycznymi olejkami, które wspaniale regenerują, odżywiają i dotleniają tkanki ciała, usprawniają proces przemiany materii i wydalanie toksyn z organizmu, a do tego rozluźniają napięte mięśnie i niwelują ból.

Ze stresem także pomożemy Państwu walczyć, korzystając z dobrodziejstwa masaży dostępnych również w ramach ceny pobytu. Proponujemy masaż aquavibron, który wykonujemy przy użyciu specjalnego urządzenia oraz masaż klasyczny. Zabiegi te działają stymulująco na układ krwionośny i limfatyczny, wspomagają sprawność mięśni i stawów, a także, korzystnie wpływają na urodę i kondycję skóry.

Polecamy również zabiegi tlenoterapii oraz inhalacje solankowe nieuwzględnione w pakiecie. Specyfikację wszystkich zabiegów dostępnych Kielczance znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce "Zabiegi".

JESIENNE JODOWANIE W KIELCZANCE PEŁNE ATRAKCJI

Piękne okoliczności przyrody, jedna z najlepszych lokalizacji w mieście, bogaty pakiet zabiegów zdrowotnych i relaksacyjnych to jednak nie wszystko, co mamy Państwu do zaoferowania.

Korzystając z pakietu Jesienne Jodowanie, możecie Państwo przeplatać jesienno-zimowe spacery nad morzem z ofertą rozmaitych atrakcji dostępnych w Kielczance i okolicy. Co piątek zapraszamy na wyśmienite kolacyjne bufety w stylu polskim, włoskim lub z rybami zasobnymi w jod w roli głównej, a także okazjonalnie przygotowywane gęsinę, dyniowe specjały i czekoladowy dzień mikołajkowy.

Polecamy również miejskie atrakcje takie jak Muzeum 6D – Maszoperia, Miasto Myszy, Ukryta Kraina, Kino 8D czy wycieczki z przewodnikiem. Przy mniej sprzyjającej pogodzie proponujemy pozostać w naszym Ośrodku. Do Państwa dyspozycji oddajemy restaurację i kawiarnię, ogród zimowy, stwarzający dogodne warunki do czytania i siłownię, w której można zadbać o kondycję fizyczną.

Matka Natura bywa zaskakująca w swej przewrotności. Stworzyła nam piękny świat, którym nie możemy w pełni się cieszyć z powodu alergii. Ofiaruje kwiaty i drzewa, na widok których oczy nam łzawią, wcale nie ze wzruszenia. Daje zwierzęta, do których bez kichnięcia nie możemy się nawet zbliżyć. I choć dmucha silnymi wiatrami, nie jest w stanie przepędzić smogu znad miast. Ta sama Matka Natura stworzyła jednak antidotum na alergiczne bolączki – morze. Wiatr od morza niosący aerozol cudownie balsamujący drogi oddechowe jest prawdziwym darem dla alergików. Kołobrzeg jest więc idealnym miejscem, by czerpać z dobrodziejstw nadmorskiego klimatu, oddychać pełną piersią i wreszcie kichnąć na alergię, przepędzając jej objawy przynajmniej na jakiś czas. Jesienne Jodowanie w Kielczance to natomiast propozycja, która w atrakcyjny sposób wzbogaca zdrowotno-wypoczynkowy urlop i sprawia, że wyjazd nad morze po sezonie może być równie udany, jak ten w wakacje.