Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

13.04.2022

Schorzenia dotyczące układu ruchu, takie jak problemy ze stawami, osteoporoza to choroby, z którymi często borykają się osoby w podeszłym wieku. Bagatelizowanie kłopotów związanych ze zdrowiem u seniorów może skończyć się trwałymi uszkodzeniami, które nie będą nadawały się do leczenia. Dlatego ważne jest, aby w odpowiednim momencie zareagować i wdrożyć rehabilitację. Rehabilitacja nie kojarzy się z niczym przyjemnym – żmudne ćwiczenia, które trzeba wykonywać przez długi czas, nie wydają się niczym atrakcyjnym. Warto zatem zwrócić uwagę na ofertę turnusów rehabilitacyjnych. Czym one są?

Turnus rehabilitacyjny w Kołobrzegu

To nic innego, jak zorganizowana forma wyjazdu, która łączy aktywną rehabilitację wraz z wypoczynkiem. Celem turnusu jest poprawa zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Podczas wyjazdu kładzie się nacisk na komunikację miedzy sobą, co pozwoli przełamanie bariery i nawiązanie kontaktów z nowymi ludźmi.

Kołobrzeg świetnie nadaje się na wyjazd rehabilitacyjny. Dlaczego? Powietrze tutaj ma walory uzdrowiskowe, zawiera wiele dobroczynnych pierwiastków takich jak jod, które pozytywnie wpływają na nasz układ oddechowy. Aby poczuć realne korzyści z tego powodu, warto zarezerwować wyjazd na co najmniej 2 tygodnie.

Wiele atrakcji, które znajdują się wzdłuż promenady w Kołobrzegu, takie jak molo, Kino 8D, Muzeum 6D, a także liczne kawiarnie i restauracje sprawią, że pobyt nad morzem stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Ważny jest obiekt wypoczynkowy

Aby turnus rehabilitacyjny przebiegał zgodnie z oczekiwaniami, warto wybrać odpowiedni ośrodek wypoczynkowy, który spełni wszystkie twoje wymagania. Kielczanka w swojej ofercie ma wiele dogodności, które sprawią, że twój wyjazd będzie zarówno pożyteczny, jak i przyjemny. Poza świetną lokalizacją, bo znajdujemy się zaledwie 100 m od morza, oferujemy wiele zabiegów fizjoterapeutycznych i masaży, które poprawiają ruchomość tkanek i ją rozluźniają.

Napięte mięśnie naciskają na stawy, co prowadzi do ich przeciążenia. Dlatego podczas rehabilitacji poza ukierunkowanymi ćwiczeniami, równie istotne są masaże, które mają na celu rozluźnienie tkanek.

Na miejscu mamy wyposażoną w odpowiedni sprzęt salę fitness, która pozwoli na lekkie treningi nieobciążające układu ruchu. Posiadamy również rowerki, orbitreki, ciężarki, a sala otoczona jest lustrami, co pozwoli na korygowanie swojej postawy, a także techniki wykonywania ćwiczeń.

Pakiet turnusu oferuje pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w formie szwedzkiego stołu, tak, abyś mógł zjeść to, na co masz ochotę. Pokoje są przytulne, z pełnym wyposażeniem. Kameralna atmosfera obiektu sprawi, że poczujesz się jak u siebie. Personel na pokładzie Kielczanki jest niezmienny od wielu lat, dlatego wracając do nas, na pewno zostaniesz zapamiętany.